יצירת קשר
Call
Call
Mail

אבטחת מידע – 10 כללים פשוטים לשמירה על המידע והגנת פרטיות

אבטחת מידע ושמירה על הגנת פרטיות זו קודם כל אחריות שלכם. בעידן הטכנולוגי אין מקום להעברת האחריות כולה למישהו אחר. על כל אחד ואחת מאיתנו ליישם לכל הפחות את כללי הבסיס המפורטים כאן, שהם ממש המינימום ההכרחי.

על מנת להמנע ממצב בו תזדקקו לשרות של שחזור מידע, מצורפות צרור עצות שכל אחד ואחת צריך להכיר – הן בעסקים וחברות והן בבית. אנחנו ממליצים לקרוא וליישם את ההמלצות בקפידה.

למצוא כונן USB / דיסק און קי אקראי ולחבר אותו למחשב שלכם
כונני USB משמשים לעיתים קרובות להפצת תוכנות זדוניות שעלולות מן הסתם לגרום לנזק משמעותי למחשב שלכם. גם חיבור של מכשיר הטלפון למחשב לא מוכר ולא מאובטח כדי להטעין אותו "רק לדקה" עלול לגרום לנזק כבד. חוששים שחדרו למחשב שלכם וגנבו מידע? זקוקים לבדיקה? לחצו כאן לפרטים בנושא חקירת פריצה למחשב.

להכריז על היעדרותך ברבים
הודעת מייל בסגנון "יצאתי לחופשה, אשוב בתאריך_____ " אולי נראית תמימה, אך יכולה לספק למפיצי תוכנות ריגול זדוניות את ההזדמנות המושלמת לבצע את זממם, לפרוץ למחשב שלכם או למערכות המידע בארגון ולגנוב מידע עסקי רב ערך.

לאשר הצעות חברות מאנשים שאינכם מכירים
פושעי סייבר משתמשים ברשתות החברתיות כדי להפיץ וירוסים, לבצע הונאות, ולהפיץ הודעות ספאם ופישינג (PHISHING). למרבית העסקים הקטנים והבינוניים אין מדיניות ברורה לגבי שימוש ברשתות חברתיות. שמרו על עירנות – "החבר" או "העוקב" שלכם אינו בהכרח מי שהוא אומר שהוא. מישהו מבצע התחזות וגניבת זהות בפייסבוק? לחצו כאן לפרטים על חקירת פייסבוק.

לשלוח מידע חשוב דרך רשת WiFi  חינמית
נכון, מכשירים סלולריים ו-WiFi  חופשי הם שילוב מנצח שכולנו אוהבים, אבל האקרים אוהבים רשתות חינימיות אפילו יותר מאיתנו. אם הגדרתם פעם רשתWiFi  אתם כבר יודעים שאתם יכולים לבחור לה כל שם שעולה בדמיונכם. הבעיה היא שהאקרים מנצלים את העובדה הזאת ופותחים רשתות עם שמות מפתים שקשורים לאיזור בו אתם מבקרים או מטיילים, לדוגמה:WiFi  Hotel Guest Free. ההסבר כיצד הם מנצלים את ההתחברות שלכם לרשת שלהם מעט מורכב, אז פשוט תסמכו עלינו – אל תתחברו לרשתות ציבוריות, נקודה!

להתעצל לבחור סיסמה מורכבת או לוותר על סיסמת מסך
מחקרים מראים שיש סיכוי של 80% ויותר שאם איבדתם מכשיר נייד של העסק / עבודה, מישהו ינסה להגיע למידע שמצוי בו. השתמשו תמיד בסיסמא קשה לפיצוח וקוד לנעילת המסך. חוששים שמרגלים אחרי הטלפון הנייד שלכם? לחצו לפרטים אודות בדיקת האזנת סתר בטלפון הנייד, בבית ובמשרד.

להוריד אפליקציות ממקור לא מוכר
הורידו אך ורק אפליקציות אמינות מהחנויות הרישמיות של גוגל ואפל, קראו תמיד את "האותיות הקטנות" והימנעו בכל מחיר מאפליקציות שמגיעות עם דרישות שלא קשורות לשירות שהאפליקציה מספקת לכם.
זכרו! אם המוצר בחינם – אתם המוצר.

לקחת את העבודה הביתה
הכוונה היא לעזוב את המשרד עם מידע עסקי מסווג על המחשב / כונן חיצוני שלכם שאינו מוצפן ומוגן. בעידן הנוכחי, בו גם החוק מחייב אתכם בשמירה על תקנות הגנת הפרטיות אתם מחוייבים כלפי הלקוחות שלכם לשמור גם על המידע שלהם.

ללחוץ על הבאנר המהבהב שמודיע לכם שזכיתם בפרס של פעם בחיים
פושעי סייבר מסווים תוכנות זדוניות במיילים משכנעים והודעות טקסט מפתות. אם זה נראה חשוד – אל תקליקו. אם יש ספק, אין ספק!

להשתמש באותה סיסמא במקומות שונים
82% מהאנשים עושים את הטעות הבסיסית הזאת. חלקם אפילו מתעדים אותה על פיסת נייר. סיסמאות הן עניין קל לפיצוח. השתמשו תמיד באותיות, מספרים וסימנים, ולעולם אל תכתבו אותן על פתקים.

לגבות מחר
נכון, גיבוי דורש זמן. אבל עסק קטן יכול להתמוטט לגמרי ממקרה של אובדן מידע.
אל תחכו, גבו היום, עכשיו. כמו כן, בדקו מדי פעם את הגיבויים, ראו שהכל תקין ושכל המידע נמצא וקריא.

על טעויות נוספות וקריטיות שנהוג לבצע בשחזור של מחשב נייד או דיסק קשיח תוכלו לקרוא כאן.

עשיתם את אחת הטעויות או יותר ועכשיו המידע שלכם בסכנה? הרגעו, עוד לא הכל אבוד. רגע לפני שמאוחר מדי צלצלו אלינו עכשיו ל 03-6259892 כדי שנוכל לבצע שחזור מידע שנמחק במהירות וביעילות.

יצירת קשר

כתובתנו: דרך החורש 4, יהוד
טלפון: 03-6259892