יצירת קשר
Call
Call
Mail

חקירת טלפונים ניידים

"חדירה לטלפון כמוהה ככניסה לנשמה" (מרים נאור, נשיאת ביהמ"ש העליון בדימוס) – הטלפון הנייד משקף את צפונות הלב, מחשבותיו, התנהלותו ותוכניותיו לעתיד של המשתמש. בכך הוא מהווה כר פורה לראיות דיגיטליות אשר עשויות לחרוץ גורלות בעולם המשפטי, העסקי והאישי.

 

חקירת טלפון נייד מאפשרת לא פעם לאושש או לשלול חשדות, בין אם מדובר בחשדות פליליים, סכסוך עסקי-משפטי או מחלוקת אישית ומשפחתית. כלי שחזור מידע פורצי דרך ואנאליזה של הממצאים על ידי חוקרי סייבר מיומנים, מאפשרת פעמים רבות לחשוף מידע רב ערך שלא היה נחשף בדרכים אחרות, או לחזק ראיות מזירות אחרות.

חקירת טלפון נייד – תהליך החקירה

חקירת טלפון סלולרי אשר מתבצעת באופן תקין מבחינה ראייתית, מתחילה בהקפאת המצב הראייתי, באמצעות יצירת העתק / העתק נאמן למקור של המכשיר. לאחר מכן מתבצע הליך של שחזור מידע חקירתי, אשר מטרתו לאחזר מידע קיים (אשר לעיתים כולל בין היתר גם מידע "מאחורי הקלעים" של מערכת ההפעלה ואפליקציות) ולשחזר מידע מחוק. החקירה על פי רוב תתבצע על קובץ חקירתי זה במטרה לנתח, בהתאם לצורך מידע הקשור ב:

הודעות וואטסאפ שנמחקו
– מיקומים גאוגרפיים
– גלישה ברשת
– מידע מתוך אפליקציות
צ'אטים מחוקים מפייסבוק, אינסטגרם, וכדומה
– הודעות מייל
– הודעות SMS
תמונות וסרטונים שנמחקו
– הודעות קוליות ושיחות טלפון ועוד

חקירת טלפון נייד – מטרות

חקירת טלפון נייד יכולה לשמש למספר רב של מטרות, בין היתר לצורך שחזור המידע שנמחק והצגתו למעסיק, בני משפחה וכד' או בפני גורמי אכיפה, בית המשפט – באמצעות חוות דעת מומחה שחזור מידע, אך לא פעם מטרת החקירה תהיה הפוכה, כלומר שלילת הטענה כי המשתמש בטלפון הנייד שלח הודעות מסויימות, או לא נכח עם מכשירו הסלולר במקום מסוים.

הגשת ראיות דיגיטליות (הודעות וואטסאפ, היסטוריית גלישה וכד') לבית המשפט או למשטרה, על גבי ניירות מודפסים מהווה כר פורה לזיופים ועריכות. לעיתים עד שיחלו הדיונים המשפטיים והצד השני יערער על אמינות התדפיסים, למרבה הצער, המידע המקורי עשוי לא להיות בהישג יד – אבד הטלפון, נמחק כרטיס הזיכרון וכו'. אפשרות נוספת בחקירת טלפון נייד, היא הגשה מראש של הראיות הדיגיטליות באופן שעומד בסטנדרט הראייתי (כלל הראיה הטובה ביותר), ובהתאם לצורך, ניתן גם לבצע הליך של הוכחת אותנטיקציה של הראיות, דוגמת הודעות וואטסאפ, תמונות וסרטונים וכיו"ב.

חקירות טלפון נייד – האזנות סתר ופריצה

אמצעי האזנות הסתר המוכרים לרובנו, בדמות רכיבי הקלטה, צילום סתר ומעכב, אשר נהוג היה להטמינם בעבר במשרד, ברכב או בבית, פינו את מקומם במידה רבה לטובת האפשרות לפרוץ למכשיר הטלפון הנייד. מטבע הדברים המכשיר הסלולרי מלווה אותנו בכל מקום אליו אנחנו הולכים ומאפשר מעקב צמוד אחר כל פעולה המתבצעת באמצעות הטלפון או בסמוך לו.
הכלים הטכנולוגיים וצוות חוקרי הסייבר המיומנים עומדים לרשותכם גם במקרים של חשד לפריצה והאזנת סתר לטלפון הנייד.

 

 

תגיות: חקירת פלאפון, חוקר טלפונים סלולריים, מומחה טלפונים סלולריים, מומחה חקירות פלאפון.

יצירת קשר

כתובתנו: דרך החורש 4, יהוד
טלפון: 03-6259892