יצירת קשר
Call
Call
Mail

מדוע המדריך: "שיחות הוואסאפ נמחקו? כך תשחזרו" מסוכן לכם?

כאשר תחפשו בגוגל "שחזור הודעות וואטסאפ" / איך לשחזור שיחות וואטסאפ, אחד המאמרים הראשונים בהם תתקלו, יסביר לכם בשפה ברורה שעליכם להסיר את אפליקציית וואטסאפ ולהתקין אותה מחדש. אך אבוי! המאמר שנקרא "מדריך: שיחות הוואסטאפ נמחקו? כך תשחזרו", יעזור לכם בסבירות גבוהה, ובכן – להזיל דמעה ולמרוט את שערותיכם.

מדוע? אין כאן כוונת זדון חלילה, הכל בגלל שימוש לא נכון במונח מקצועי. אותו "מדריך" מתכוון לסייע לכם לבצע אחזור מידע ולא שחזור מידע שנמחק. אנחנו לא האקדמיה ללשון, אך נסביר בקצרה מה ההבדל בין שני המונחים הללו.

אחזור מידע: שליפה או קריאה של מידע או תוכן דיגיטלי – או במילים של בני אדם, המשמעות היא לקחת מידע ממקור אחד ולהעבירו או להציגו במקור אחר. לדוגמא, לקחת מידע קיים, למשל הודעת ווצאפ, מהנייד שלכם ולהעביר אותה לקובץ במחש, או לקחת את כל הצ'טים והשיחות של הווצאפ שלכם ולהעביר אותו מטלפון ישן לטלפון חדש.
שחזור מידע: שליפה או קריאה של מידע שנמחק, למשל, לקחת הודעת ווצאפ שמחקתם מהנייד שלכם ולהצליח לשלוף אותה למרות שהמידע נמחק וכבר לא מופיע במכשיר.

תהליך ה-א-ח-ז-ו-ר כפי שמוצע באותו מדריך לא רק שאיננו מיועד כלל למקרה בו תרצו לשחזר הודעות שנמחקו – ביצועו עלול בסבירות גבוהה להחריב לחלוטין את האפשרות להציל אותו!
אגב, גם אם תרצו לבצע תהליך של אחזור (ולא של שחזור מידע!) – נציע לחפש מאמרים עדכניים (ולא כאלה שנכתבו לפני שנים רבות) ולקרוא לפחות שניים שלושה כאלה לפני שתצאו לתהליך.
אם נתקלתם בסתירה בין המדריכים השונים – קראו לפחות עוד מדריך או שניים כדי לוודא שלא תגרמו לעצמכם נזק. בכל מקרה לפני כל תהליך כזה, עשו גיבוי של כל המידע – גם בענן (גוגל דרייב או iCloud) וגם במחשב האישי שלכם.
וגם אם מצאתם מאמרים מעודכנים, ברורים ומקצועיים לצורך העברת או אחזור מידע, שימו לב – אם הטלפון הנייד שלכם (או המחשב כמובן), מכילים מידע שעשוי לשמש בעתיד כראיה משפטית, רצוי לפנות להליך שחזור ואחזור מידע חקירתי, כדי לצמצם את הסיכון לתקלות בתהליך ואובדן המידע.

הערה חשובה: מטרתו של מאמר זה לספק מידע כללי וסיוע ראשוני בנושא אחזור / שחזור וואטסאפ בפרט ושחזור מידע בכלל. אין לראות במדריך זה ייעוץ מקצועי ופרטני מסוג כלשהו והחברה לא תישא באחריות כלשהי לפעולות שיבוצעו על ידי הקוראים בעקבות קריאתו.

ניתן לקבל ייעוץ ראשוני של מומחה שחזור מידע ללא עלות כלשהי, לצורך כך צרו עמנו קשר.

יצירת קשר

כתובתנו: דרך החורש 4, יהוד
טלפון: 03-6259892