יצירת קשר
Call
Call
Mail

מה כבר יכול להשתבש? אסונות נפוצים של מחיקת תמונות וסרטונים

מי מאיתנו לא אוהב לבלות עם חברים ומשפחה? רגעים של אושר וזכרונות שכולנו אוהבים לתעד. אם אתם צלמים מקצועיים או חובבים, חובה להיות מודעים לסכנות שעלולות להתרחש במהלך השימוש בצילום דיגיטלי.

 

אבטחת מידע וסיכוני סייבר – איך זה קשור לתמונות שלכם?

אם התמונות או הסרטונים שצילמתם עשויים להיות אישיים, אינטימיים, או בעלי ערך משפטי ועסקי, עליכם להוסיף לתשומת ליבכם, גם את נושא סיכוני סייבר. דאגו תמיד שחומר רגיש, אישית או משפטית, יהיה מוגן ומוצפן ברמת אבטחת מידע שתמנע את דליפתם והפצתם.

 

איך נשמור על התמונות והסרטונים שלנו מפני מחיקה?

פירמוט
אנשים רבים נוטים לשכוח שפירמוט של כרטיס הזיכרון – SD – במצלמה ימחק את כל הקבצים המאוחסנים בו, כולל תמונות מוגנות ופקודות הדפסה. הכניסו למצלמה רק כרטיס זיכרון שאין עליו חומרים קודמים או שבוודאות כבר גובו באמצעים אחרים ונבדקה תקינות העתקתם.

לצלם על גבי תמונות קיימות
טעות נפוצה נוספת היא לצלם תמונות חדשות על-גבי התמונות שכבר קיימות במצלמה. לכן אנו ממליצים לבדוק, לבדוק שוב ולבדוק פעם שלישית, שהעברתם בשלום את כל התמונות למחשב או לדיסק חיצוני לפני שאתם ממשיכים לצלם.

מדיה סדוקה או שבורה
כשאורזים כרטיסי זיכרון במזוודה דחוסה אחרי חופשה, למשל, יכולה להגרם להם נזק כבד. העצה שלנו היא לעטוף את כרטיס ה-SD בבגדים ולהניח אותו במרכז המזוודה, ובכך להציע לו ולתמונות היקרות שלם מידת-מה של הגנה. רוצים בטוחה נוספת? העלו את התמונות והסרטונים לענן בטרם תעלו על המטוס חזרה הביתה.

מדיה שרופה
אם תשאירו כרטיס זיכרון בסביבה עם טמפרטורה גבוהה (למשל, ליד רדיאטור או תנור), תגבירו משמעותית את הסיכוי לנזק.

נזקי חופשה
לאלה מכם שמעדיפים פעילות אקסטרים על-פני בטן-גב, מן הסתם האקסטרים הוא לא רק לכם, אלא גם לציוד שלכם – ממצלמה שנופלת למים או מתכסה בחול ועד כרטיס SD ששוקע בבוץ. מצבים אלה עלולים לגרום לכך שלא תוכלו לצפות בתמונות ובסרטונים לאחר מכן. אם זה קרה, לא הכל אבוד, באמצעות עבודה מקצועית ועדינה של מומחי שחזור מידע ניתן לא פעם להציל רכיבי זיכרון שונים, גם אחרי שעברו פגיעה פיזית משמעותית.

לא גיביתם
אופס.מחקרים מראים ששליש מהאנשים שמשתמשים במצלמה דיגיטלית לא מגבים את הסרטונים והתמונות! וודאו שאתם לא בתוך הסטטיסטיקה הזו. מומלץ לגבות בשני אמצעים לפחות – גיבוי מרוחק (ענן) וגיבוי פיזי (דיסק און קי, דיסק חיצוני וכיו"ב).

רגע, יש לנו עוד כמה טיפים: עשרת הדיברות לצמצום הסיכונים לתמונות, סרטונים וכרטיסי זיכרון

 

עשיתם את אחת הטעויות האלו ועכשיו המידע שלכם בסכנה?
מומחי שחזור תמונות לרשותכם > 03-6259892

יצירת קשר

כתובתנו: דרך החורש 4, יהוד
טלפון: 03-6259892