ראשי > אודות
אודות

10 דרכים בטוחות לאבד את המידע שלכם

על מנת להמנע ממצב בו תזדקקו לשרות של שחזור מידע, מצורפות צרור עצות שכל אחד ואחת צריך להכיר - הן בעסקים וחברות והן בבית. אנחנו ממליצים לקרוא וליישם את ההמלצות בקפידה. 

 1. למצוא כונן USB אקראי ולחבר אותו למחשב שלכם
כונני USB משמשים לעיתים קרובות להפצת תוכנות זדוניות שעלולות לגרום לכם לאובדן מידע רציני. אפילו להשתמש בהם כדי להטעין את הפלאפון "רק לדקה" עלול לגרום לנזק כבד. חוששים שחדרו למחשב שלכם וגנבו מידע? זקוקים לבדיקה? לחצו כאן לפרטים בנושא חקירת פריצה למחשב.

2. להכריז על היעדרותך ברבים
הודעת מייל בסגנון "יצאתי לחופשה, אשוב בתאריך_____ " אולי נראית תמימה, אך יכולה לספק למפיצי תוכנות זדוניות ווירוסים את ההזדמנות המושלמת לבצע את זממם, לפרוץ למאגר אנשי הקשר שלכם ולהבין לכמה זמן תיעדרו ומדוע.

3. לאשר הצעות חברות מאנשים שאינכם מכירים
"פושעי אינטרנט" משתמשים ברשתות החברתיות כדי להפיץ וירוסים, לבצע הונאות, ולהפיץ הודעות ספאם ופישינג (PHISHING). ל- 70% מהעסקים הקטנים אין מדיניות ברורה לגבי שימוש ברשתות חברתיות. שמרו על עירנות – "החבר" או "העוקב" שלכם אינו בהכרח מי שהוא אומר שהוא. מישהו מבצע התחזות וגניבת זהות בפייסבוק? לחצו כאן לפרטים על חקירת פייסבוק.

4. לשלוח מידע חשוב דרך רשת wi-fi  חינמית
נכון, מכשירים סלולריים ו-wi-fi  חופשי הם שילוב מנצח למי שרוצה להיות מהיר ויעיל בכל עת. אבל חשבו טוב... מי אורב לכם אי שם? אם זו רשת לא ידועה ואתם חייבים לשלוח מידע, יש אפליקציות שמסייעות בלאתר רשתות לא בטוחות. השתמשו בהן.

5. להתעצל למצוא סיסמא מתוחכמת או להשתמש באופציית "נעל מסך"
מחקרים מראים שיש סיכוי של 80% ויותר שאם איבדתם מכשיר נייד של העסק/עבודה, מישהו ינסה להגיע למידע שמצוי בו. השתמשו תמיד בסיסמא קשה לפיצוח וקוד לנעילת המסך. חוששים שמרגלים אחרי הטלפון הנייד שלכם? לחצו לפרטים אודות בדיקת האזנה  בטלפון הנייד, בבית ובמשרד.

6. להוריד אפליקציות ממקור לא מוכר
הורידו אך ורק אפליקציות אמינות, קראו תמיד את "האותיות הקטנות" והימנעו בכל מחיר מאפליקציות שמגיעות עם דרישות מוגזמות, כמו גישה לכל אנשי הקשר שלכם.

7. לקחת את העבודה הביתה
הכוונה היא לעזוב את המשרד עם מידע עסקי מסווג על המחשב/כונן ה usb  שלכם. הגנו על המידע החשוב הזה.

8. ללחוץ על הבאנר המהבהב שמודיע לכם שזכיתם בפרס של פעם בחיים
"פושעי אינטרנט" מסווים תוכנות זדוניות במיילים משכנעים והודעות טקסט מפתות. אם זה נראה חשוד – אל תקליקו.

9. להשתמש באותה סיסמא במקומות שונים
82% מהאנשים עושים זאת. חלקם אפילו מתעדים אותה על פיסת נייר. סיסמאות הן עניין קל לפיצוח. השתמשו תמיד באותיות, מספרים וסימנים, ולעולם אל תכתבו אותן על פתקים.

10.  לגבות מחר
נכון, גיבוי דורש זמן. אבל עסק קטן יכול להתמוטט לגמרי ממקרה של אובדן מידע.
אל תחכו, גבו היום, עכשיו. כמו כן, בדקו מדי פעם את הגיבויים, ראו שהכל תקין ושכל המידע נמצא וקריא.

על טעויות נוספות וקריטיות שנהוג לבצע בשחזור של מחשב נייד או דיסק קשיח תוכלו לקרוא כאן.

עשיתם את אחת הטעויות או יותר ועכשיו המידע שלכם בסכנה? הרגעו, עוד לא הכל אבוד. רגע לפני שמאוחר מדי צלצלו אלינו עכשיו ל 03-6259892 כדי שנוכל לבצע שחזור מידע שנמחק במהירות וביעילות.