ראשי > שחזור מידע
שחזור מידע

שחזור מידע חקירתי - טיפ שני

אנחנו חיים בעידן דיגיטלי בו כל מידע במכשיר הטלפון הנייד או במחשב יכולים לחרוץ גורלות במשפט - שחזור שיחות וואטסאפ שנמחקו יכול להוכיח כי בוצע פשע או שלא בוצע מעולם, שחזור תמונה יכול להכריע אם התקיים קשר רומנטי או שלא היו דברים מעולם.

כאשר למידע שנמחק יש חשיבות עסקית או משפטית, יתכן כי בעתיד תצטרכו להוכיח כי השחזור שביצעתם הוא אותנטי ולא בוצעה בו מניפולציה, שינוי או זיוף. חשוב שתבדקו האם המעבדה אליה אתם פונים, מנוסה בביצוע הליך שחזור מידע באופן תקין, לפי נוהל סדור, לצורך הגשת חומרי שחזור לגופי אכיפה כמו משטרת ישראל או בדמות חוות דעת מומחה מחשבים וראיות דיגיטליות לבית המשפט.

רוצים דוגמא? בבקשה – מעבדת השחזור הגישה לכם את חומרי השחזור בקובץ WORD  אוEXCEL  - אלו הם קבצים שאתם כמובן יכולים לערוך בקלות. איזה גוף אכיפה או בית משפט יסכים לקבל ראיות שכאלה?

לכן, בבואכם לבחור מעבדת שחזור מידע לצורך שחזור מידע חקירתי, כלומר כזה אשר יש לו משמעות, בין אם בהווה או בעתיד, בעלת ערך משפטי או עסקי – שאלו את מעבדת השחזור כמה שאלות חשובות:

  1. האם השירות שלכם מאפשר הגשת חוות דעת מומחה שחזור מידע לבית המשפט?
     
  2. האם הגשתם בעבר דוחות שחזור מידע למשטרה או חוות דעת מומחה לבית המשפט?
     
  3. האם ביכולתכם לספק חוות דעת לגבי האותנטיות של המידע ששוחזר?
     
  4. במידה ולא תצליחו לשחזר את המידע, האם תוכלו להוכיח בחוות דעת מומחה כי המידע נמחק ולא ניתן לשחזרו או לחילופין, כי המידע בעצם מעולם לא נמחק?


במידה והתשובות לשאלות אינן ברורות מספיק או שאותה מעבדת שחזור לא יכולה לספק את מה שאתם צריכים, עיצרו וחישבו אם כדאי לשלם עבור אותו שירות לשתי מעבדות שונות...


טיפ שלישי – מי לקוחותיה של מעבדת השחזור?

המאמר "שחזור מידע חקירתי" אינו מחליף ייעוץ של מומחה שחזור. האתר ו/או החברה אינם אחראים לכל נזק והאחריות לפעולות שינקטו בעקבות הבנת המאמר מוטלת במלואה על הקורא.